Hemşin Adıgüzel

 
Beylikdüzü Pedagog hizmetiyle Uzm. Pedagog Hemşin Adıgüzel çocuk- ergen  ve ailelere destek sunmaktadır. Beylikdüzü Pedagog hizmeti için araştırma yapan aileler uzmanların deneyimlerine, eğitimlerine ve mesleki geçmişine dikkat ederler. Dozent (ALM) Uzm. Pedagog Hemşin Adıgüzel, Almanya’da yüksek başarı bursu ile Pedagoji ve Sosyal Hizmetler lisans alanlarında eğitim görmüştür. Lisans tezini ”Aile Meclisi / Family Group Conference” üzerine teslim eden Adıgüzel 100 tam puanla okulunu yüksek dereceli başarıyla bitirmiştir. ISI – Berlin (İnteraktif Sistemik Enstitüsü)’de Yüksek Lisans derecesinde ”Aile / Çift Terapisi” eğitimini ”Hochgestrittese Paare/Eltern (Ağır Kavgalı Çift ve Aileler)” üzerine yaptığı proje/tez çalışması ile tamamlamıştır. Hipnoterapi alanında 4 yıllık Doktora niteliğinde eğitimini tamamlamıştır. Hipno-Terapist ünvanı kazanmıştır. Psikanaliz temelli Hipnoterapi eğitimi ardından Alman Hipnoz Derneği’ne kabul edilmiştir. 
Pedagoji İstanbul ekibi çalışmalarındaki uzmanlık seviyesini uluslararası şekilde ilerletmek adına ve sürekli bir ilerleme ve gelişme inancıyla sayın Felicia Dubberke dan düzenli eğitim ve Süpervizyon almaktadır. Uzm. Pedagog Hemşin Adıgüzel ve Uzm. Pedagog Felicia Dubberka aynı zamanda Almaya’da birlikte çalışmalar yürüterek NöroFizyolojik psikoloji, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Aile Terapisi alanında birlikte çalışmalar yürütmekte, okul ve kurumlara eğitimler düzenlemektedir. Felicia Dubberke’nın çalışmaları, çocukların ve ebeveynlerinin veya yasal vasilerinin endişelerine odaklan-makla birlikte, çocuk ve ailelerin dinamiklerine odaklanarak çözüm ve terapi önerileri üzerine yoğunlaş-maktadır. Çocukların, ergenlerin ve ebeveynlerinin veya vasilerinin zihinsel ve duygusal sağlığını geliştirmek için pedagojik, travma pedagojik, psikotravmatolojik, iyileştirici ve terapötik yöntemler sunarak kendi merke-zinde çalışmalarını yürüten Dubberke, Psikoloji-Psikoterapi ve Pedagoji alanında bir çok kuruma eğitim vermektedir. 

Felicia Dubberke

Hacer Karakaş Avcı
Psikolog Hacer Karakaş Avcı Pedagoji İstanbul Eğitim ve Danışmanlık merkezinde çocuk- ergen ve aileler ile çalışmaktadır. Sistemik bir bakış açısı ile çalışmalarını sürdüren Hacer Karakaş Avcı, birey ve aile bütünlüğü modelinde çalışmalarını ilerletmektedir. Psikoloji lisans eğitimi sırasında eğitim kurumlarında stajını gerçekleştirerek, mezuniyetinin ardından yine eğitim kurumlarında Kurum Psikoloğu olarak çalışmalarını sürdürdü. Staj sonrasındaki süreçte Danışmanlık alanında Uzm. Pedagog Hemşin Adıgüzel ile çalışmalarına başladı ve hala sürdürmektedir. Beylikdüzü bölgesindeki okul öncesi kurumlara danışmanlık hizmeti verdi. Çocuklar ve ailelerle çalışmalarını sürdüren Psikolog Hacer Karakaş Avcı, çalışmalarında çözüm odaklı ve pozitif bir dil kullanmaktadır. Psikolog Hacer Karakaş Avcı, çocuklarla yaptığı bireysel oyun odaklı danışmanlık çalışmalarının yanı sıra, çocuk ve ebeyenin birlikte alındığı Filial çalışmaları da yürütmektedir.
Beylikdüzü Yetişkin Danışmanlığı hizmetiyle Mazlum Davutoğlu Yetişkin bireylere ve kurumlara danışmanlık ve koçluk desteği sunmaktadır.Ulusal sınıflandırmada ISCO 08 : 2635 (Sosyal hizmet ve danışmanlık ile ilgili profesyonel meslek mensupları) olarak geçen Koçluk mesleğini, danışmanlığının temeli olarak kullanmaktadır. İngiltere’de bulunan HTI (Hypnotherapy Training International)’da Diploma eğitimini tamamlayan Mazlum Davutoğlu Klinik Hipnoterapi, İleri Analitik Hipnoterapi ve Tıbbi Hipnoterapi eğitimlerini 4 yıla yayılmış şekilde tamamlamıştır. Eğitimlerini alanda öncü isimlerden olan Dr. John Butler’dan almıştır. Psikiyatr Ivan Krillov’un gerçekleştirdiği Savunma Mekanizmaları ve Baş Etme Yolları eğitimine katılmıştır. Beden Psikoterapisi, Pozitif Psikoterapi, Somatik Deneyimleme gibi psikoterapi çalışmalarının eğitimlerine katılmıştır. Transaksiyonel Analiz yaklaşımının TA101 – Transaksiyonel Analize Giriş ve TA202 -İnsanların Oynadığı Psikolojik Oyunlar eğitimlerini almıştır. 

Mazlum Davutoğlu

Tuğçe Çallı
Tuğçe Çallı, 1991 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Orta ve lise öğrenimini Bursa ve İstanbul ‘da tamamlamıştır. 2012 yılında Balıkesir Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümünden mezun olmuştur.
Ayvalık’ta Art Restorasyon bünyesinde restoratör olarak proje bazlı çalışmalara katılmış, röleve ve kazı çalışmalarında görev almıştır.
İş hayatına satış pazarlama alanında devam ederek, 7 yıl bir firmanın önce satış danışmanlığını sonrasın da satış ve kulüp müdürlüğünü yaparak yönetim kadrosunda yer almıştır. 2021 Ocak ayı itibariyle Pedagoji İstanbul ekimize katılmıştır. Kurumumuzun tüm iletişim, asistanlık ve koordinasyon işlerini başarıyla yürütmektedir.