Hakkımızda

Pedagoji İstanbul Eğitim ve Danışmanlık

Pedagoji İstanbul Haziran 2019 itibariyle temellerini atmış olup, çalışmalarını  İstanbul/Beylikdüzü bölgesinde çocuk- ergen ve aile üzerinde odaklamış bir danışmanlık merkezidir. Profesyonel bir ekiple danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.Uzman kadromuz ulusal ve uluslararası eğitim sürecinden geçmiş olan ve güncel eğitimler çerçevesinde çalışma ve akademik birikimlerini oluşturan bir ekiptir. IRRT, EMDR, INPP, Davranışçı Terapi, Otojen Gevşeme gibi bir çok alanda güncel eğitimlerini tamamlamış olan ve farklı bir çok eğitimi de devam ettiren bir süreç içerisindedir.

 

Kullandığımız Yöntemler

 

Tek bir yöntemin herkes tarafından kullanılabilir olmadığının farkındayız. Farklı yaşantılar, kültürler ve hayat hikayelerinden gelen kişiler için, birden çok yöntem kullanıyoruz.

Aile ve Çocuk Odaklı Danışmanlık

Çocuk ve Aile odaklı danışmanlık hizmetleri, ailelerin ihtiyaç duyduğu hizmetler arasındadır. Bazı konularda yalnızca çocuklar ile çalışmak çözüm getirebilir. Diğer konularda ebeveynlerin desteklenmesi önem kazanmaktadır.

 

IRRT – Travma Terapi

IRRT, Psikoloji alanında son yıllarda gelişmekte olan güçlü bir yaklaşımdır. Açılımı Imagery Rescripting and Reprocessing Therapy olan bu yöntem, alanında uzmanlık eğitimlerini tamamlamış terapistlerce uygulanmaktadır.

 

Oyun ile Danışmanlık – Oyun Terapi

Çocuklar dünyayı oyun ile keşfeder, problemlerini oyun ile çözer. Oyun İle Danışmanlık çocukların dünyasına ışık tutar. Bu nedenle söze çocuklar için söze dökmekte zorlandığı tüm konular oyun ile danışmanlık oturumlarında ele alınabilir.

 

EMDR

EMDR yani Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, psikoloji yöntemi, danışanların hayatlarında yaşadıkları zorlu deneyimlerin etkisini nötralize etmek için kullanılan yenilikçi bir yöntemdir.

 

INPP – Nörofizyolojik Psikoloji Enstitüsü Yöntemi

INPP (Institute for Neuro-Physiological Psychology) yöntemi, çocukların gelişimleri ve öğrenme becerileri ilgili problemlerin altında yatan fiziksel ve gelişimsel nedenleri araştıran ve çözümler üreten, 40 yıla dayanan araştırmalardan destek alan bir yaklaşımdır.

 

Otojenik Eğitim / Otojenik Terapi

1900’lü yıllarda Alman Nöroloji doktoru ve Psikoterapist olan Johannes H. Schultz tarafından geliştirilmiş yöntemdir. Köklerini güçlü bir şekilde tıp içerisinden alır. Dünyada pek çok kişi tarafından psikosomatik hastalıkların tedavisi, duygu yönetimi ve stres temelli gerginliklerin dengelenmesi için kullanılır. Kolay uygulanabilen 6 temel çalışmadan oluşur.